Co to jest zawieszenie?

09 listopada 2015, 14:04 zawieszenie

Jeśli chodzi o samochód, to bez wątpienia słyszał o zawieszeniu, ale będzie wiele osób, które są nieświadomi, co to naprawdę jest lub co jest w stanie zrobić. Jednakże, jest to być może łatwiejsze do zrozumienia niż myślisz.

Pobierz do cytatów dla naprawy zawieszenia

Podstawy

Jeśli spojrzymy wyłącznie na podstawy, a następnie zawieszenie

faktycznie odnosi się do wielu elementów, które, gdy razem, tworzą system zawieszenia. Oznacza to, że odnosi się do amortyzatorów, połączeń i sprężyn, które dość dużo utrzymuje samochód na drodze przez koła.

Ale, nie jest trochę więcej do niego niż tylko to.

System zawieszenia będzie pracować na wykorzystanie tarcia, które jest nieuchronnie tworzone między drogą a kołami w celu zapewnienia Państwu wystarczającej obsługi i stabilnej formie kierownicy, która następnie zapewnia tych w samochodzie z bardziej komfortową jazdę.

Bez systemu zawieszenia, co by się stało, że jak poszedł nad małym wyboju, energia, która jest tworzona będzie przekazywana do ramy pojazdu i, ostatecznie, koła straci kontakt z podłożem.

Dzieje się to w ułamku sekundy, ale wtedy grawitacja przejmuje kontrolę i zmusza samochód do powrotu na drogę, a tam nie ma nic, co mogłoby zamortyzować wstrząs i energię, którą ten ruch wytwarza. Innymi słowy, jazda byłaby bardzo niewygodna.

Tak więc, system zawieszenia

obejmuje różne kluczowe elementy, które dodaje się do komfortu jazdy, jak również poprawy sterowności i dystrybucji energii, która jest tworzona między pojazdem a drogą bardziej równomiernie w całym samochodzie. Jedną rzeczą, którą musisz zrobić, to cieszyć się, że istnieje, w przeciwnym razie jazda w samochodzie nie będzie już tak przyjemne.

Pobierz do cytatów dla naprawy zawieszenia

Wszystko o samochodzie Zawieszenie

  • Najlepsze praktyki, aby zaoszczędzić na zawieszeniu
  • Jak zmienić zawieszenie i amortyzatory
  • Co to jest zawieszenie?
  • Co to są amortyzatory?
  • Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

Warto przeczytać