Co zrobić, jeśli uszczelki drzwi samochodowych zaczynają pękać lub odpadają?

11 września 2015, 11:48 blog

W miarę starzenia się pojazdu gumowe uszczelki wokół drzwi mogą stawać się coraz słabsze i przestają działać tak efektywnie. Mogą się odklejać, odklejać od ościeżnic drzwi i pozostawiać przestrzeń między ościeżnicą a samą uszczelką gumową.

Uszkodzone uszczelki są bardziej irytujące niż niebezpieczne i z tego powodu często spadają na sam dół listy rzeczy do zrobienia. Jeśli drzwi nie są prawidłowo uszczelnione, gorące i zimne powietrze może przedostawać się do wnętrza samochodu, a także nadmierny hałas, z których wszystkie sprawiają, że wnętrze samochodu jest mniej przyjemne miejsce do bycia. Co ważniejsze, wadliwe uszczelki przepuszczają wodę, która może spowodować wiele szkód we wnętrzu Twojego samochodu.

Uzyskaj ofertę na naprawę samochodu

Napraw swoje uszczelki w domu

To nie musi być drogie, aby naprawić swoje uszczelki drzwi w domu, ale istnieje powszechne błędne przekonanie, które często wyjazdów ludzi. Jako szybka naprawa, ludzie często próbują przykleić swoje uszczelki drzwi z powrotem na miejsce, jak myślą, że były one klejone w pierwszej kolejności i że powodem, dla którego spadły jest to, że klej się odkleił. Nie jest to prawdą. Przy pierwszym zakupie samochodu uszczelki drzwiowe są po prostu utrzymywane na miejscu przez nacisk. Problem z gumą polega na tym, że jest ona bardzo podatna na zmiany temperatury i rozszerza się i kurczy, gdy robi się cieplej i zimniej. Oznacza to, że dość często zmienia kształt i może stać się inny niż ramy, do których ma być przymocowana.

Dlaczego uszczelka się odkleja?

Kiedy guma kurczy się w miarę stygnięcia, może oderwać się od ramy, zazwyczaj w narożniku. Guma i metal nie mogą być łatwo sklejone razem, więc bez względu na to, ile kleju zastosować, nie będzie w stanie naprawić uszczelkę do ramy drzwi za pomocą samego kleju.

Jak naprawić uszczelkę

Rozwiązanie jest w rzeczywistości bardzo proste. Musisz rozciągnąć uszczelkę drzwi z powrotem do pierwotnego rozmiaru, tak aby pasowała z powrotem na ramę.

  • Najprostszym sposobem, aby to zrobić, to zacząć od znalezienia miejsca, gdzie uszczelka jest przymocowana do ramy (może trzeba będzie usunąć plastikową osłonę z dołu ramy drzwi, aby znaleźć szew).
  • Musisz wyciąć prosto przez ten szew z nożem Stanley lub ciężkiego obowiązku nożyczki.
  • Gdy uszczelka została wycięta, powinno być łatwo wcisnąć ją z powrotem na miejsce, rozciągając ją do wszystkich rogów.
  • Następnie trzeba będzie wziąć dodatkowy kawałek uszczelki drzwi (będziesz w stanie kupić sekcję online, lub uratować kawałek z warsztatu lub złomowisko).
  • Wytnij kawałek uszczelki, który jest około 2 cm dłuższy niż luka, która pojawi się, gdzie wyciąć uszczelkę na drzwi.
  • Push nowy kawałek uszczelki do luki i młotek go na miejsce z młotkiem gumowym, jeśli to konieczne.

Powinno się okazać, że nacisk jest wystarczający, aby utrzymać uszczelkę na miejscu przez dobrych kilka lat, bez potrzeby użycia kleju.

Uzyskać oferty na naprawę samochodu

Warto przeczytać