Dobre rady, gdy Twoje BMW wymaga serwisu

02 sierpnia 2017, 10:20 bmw serwis samochodowy

Dlaczego nie zrobić tego, co ponad 600.000 innych właścicieli samochodów zrobiło przed Tobą? Skorzystaj z Autobutlera, aby uzyskać ofertę na następny serwis.

Gdy potrzebujesz serwisować swoje BMW

, nie ulegaj pokusie wyboru "pierwszego, najlepszego warsztatu".

W Autobutler zawsze zalecamy korzystanie z naszego portalu warsztatów samochodowych w celu uzyskania ofert.

Pomogliśmy Ci i obliczyliśmy średnią cenę serwisu

BMW przeprowadzonego w warsztatach zrzeszonych w naszym portalu.
Średnia cena Min. - maks.
£ 142 £ 117 - £ 197 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Prosimy o utworzenie zlecenia, jeśli chcą Państwo otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut, po tym jak zostaniesz skonfigurowany w systemie. Warsztaty wyślą Ci pisemną wycenę, którą możesz porównać i wybrać na podstawie ceny, odległości od warsztatu, czasu jaki masz i tego co inni użytkownicy powiedzieli o

warsztacie.

Autobutler ułatwił Ci bycie właścicielem samochodu. Skorzystaj z autobutler.pl, zapewniamy Ci spokój ducha wraz z szeroką gamą korzyści, gdy potrzebujesz swojego samochodu serwisowanego

w warsztacie.

Uzyskaj ofertę na usługę - BMW

Zachowaj przyjemność z jazdy - oddaj swoje BMW do serwisu

Jako właściciel BMW, warto dbać o swój samochód. Z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo, a z drugiej - dobrze utrzymany samochód lepiej zachowuje swoją wartość.

Większość nowych BMW

ma wbudowany komputer, który stale wymaga aktualizacji oprogramowania. Za pomocą tego komputera warsztat może zdiagnozować kody błędów lub usterki w samochodzie (między innymi).

Gdy Twoje BMW przejedzie więcej kilometrów, pełna aktualizacja oprogramowania będzie odpowiednia w odniesieniu do właściwości jezdnych samochodu, środowiska i zużycia paliwa.

Serwisowanie to dokładny przegląd samochodu, podczas którego mechanik m.in. wymienia części eksploatacyjne i sprawdza niezawodność samochodu, aby nie okazało się nagle, że Twoje auto się zepsuło lub uległo awarii podczas jazdy.

Serwisowanie BMW

Kiedy Twoje BMW musi być serwis

owane, powinieneś wybrać warsztat, w którym samochód może być serwisowany w oparciu o konkretne harmonogramy serwisowe, które pasują do Twojego modelu i nawyków jazdy.

Podobnie jak w przypadku większości innych marek samochodów, istnieje zarówno duży, jak i mniejszy serwis samochodowy] dla BMW. Zapytaj w lokalnym warsztacie, jakiego rodzaju serwisowania wymaga Twój samochód.

Poniżej można zobaczyć, co powinien zawierać minimalny przegląd Twojego BMW:

- Wymiana oleju silnikowego i filtra
- Przegląd samochodu zgodnie z zaleceniami producenta
- Serwis lub wymiana filtra powietrza
- Serwis lub wymiana filtra paliwa
- Serwis lub wymiana mikrofiltra
- Serwis lub wymiana świec zapłonowych
- Serwis lub wymiana płynu hamulcowego
- Kontrola klocków i tarcz hamulcowych
- Sprawdzić i w razie potrzeby wymienić wycieraczki przedniej szybyW przypadku dużych przeglądów sprawdzane są również następujące elementy:

- Oświetlenie wnętrza
- deska rozdzielcza, oświetlenie deski rozdzielczej i nawiewy na desce rozdzielczej
- Klakson, światła drogowe i awaryjne
- Pasy bezpieczeństwa - sprawdzenie wszystkich funkcji
- Kontrola akumulatora (poziom kwasów i stan naładowania)
- Test za pomocą systemu diagnostycznego
- Płyny i oleje: płyn chłodzący, płyn do spryskiwaczy, płyny hamulcowe i oleje silnikowe są sprawdzane (w razie potrzeby uzupełniane/wymieniane)
- Kontrola układu kierowniczego pod kątem luzów, wycieków, uszkodzeń i zużycia
- Kontrola ciśnienia w oponach (łącznie z kołem zapasowym), sprawdzany jest stan i zużycie opon.Serwis samochodowy powinien zawsze kończyć się jazdą próbną, podczas której sprawdzane są wszystkie funkcje i właściwości samochodu.

6 rzeczy, o których należy pamiętać, gdy samochód musi trafić do warsztatu

Samochód grzecznościowy - co robisz, gdy Twoje BMW

jest w naprawie? Czy zorganizowałeś inny transport? W przeciwnym razie należy sprawdzić w warsztacie, czy samochód jest dostępny.

Pamiętaj o sprawdzeniu warunków płatności, aby nie być zaskoczonym przy odbiorze samochodu. Serwisowanie powinno być załatwione w tym samym dniu, w którym oddajesz samochód. Uzgodnij, kiedy samochód będzie gotowy do odbioru.

Jeśli samochód ma jakieś usterki - umów się, że warsztat zadzwoni do Ciebie, zanim mechanicy zaczną wymieniać drogie części. Upewnij się, że warsztat ma Twój numer telefonu.

Zawsze ustal, że wymienione części zostaną dostarczone, gdy odbierzesz swoje BMW po serwisie.

Dobrym pomysłem jest również poproszenie warsztatu, aby przy zwrocie samochodu przejrzał z Tobą fakturę.

Uzyskaj oferty na usługi serwisowe - BMW

Warto przeczytać