Wydłużenie żywotności skrzyni biegów

13 listopada 2015, 08:59 bieg przekładnia

Jeśli napotkasz problemy z przekładnią, to będzie to coś, co będzie Cię kosztować dużo pieniędzy na naprawę.

Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieją różne rzeczy, które są w stanie zrobić, że będzie skutecznie przedłużyć żywotność transmisji

i to nie jest nawet, że trudne do zrobienia.

Uzyskaj oferty na naprawę skrzyni biegów

Zobaczmy więc, jakie kroki można podjąć, które sprawią różnicę.

1. Sprawdź poziom płynów

Płyn transmisyjny utrzymuje wszystko działa sprawnie, więc ma sens, że jeśli poziom płynu jest w dół, że będzie to oznaczać, że masz zamiar napotkać problemy.

Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić w swojej marki pojazdu, to najlepiej sprawdzić w instrukcji, jak to będzie powiedzieć, tam.

Zrób to regularnie, ponieważ jeśli poziom płynu spada, to jesteś na śliskim stoku do posiadania problemu z przekładnią.

2. Napraw każdy problem natychmiast

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, to jest niesamowite, jak często problem z nim zaczyna się jako coś całkiem małe i pozornie nieistotne. Jednak ignorować go na własne ryzyko; więc jeśli lampka ostrzegawcza pojawia się na desce rozdzielczej lub czujesz, że samochód nie prowadzi się prawidłowo, a następnie dostać go sprawdzić, więc drobny problem nie ma szansę rozwinąć się w poważne. Główne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę to: dziwne odgłosy dochodzące z silnika, zapach spalenizny, zgrzytanie kół zębatych i poślizg. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź to.

3. Uważaj, jak prowadzisz

Jeśli korzystasz z manualnych przekład

ni, to sposób prowadzenia samochodu będzie miał wpływ na długość czasu, w którym skrzynia biegów działa płynnie.

Upewnij się, że zmieniasz biegi tak płynnie, jak to tylko możliwe, wciskając sprzęgło wystarczająco mocno, aby bieg nie zgrzytał w miejscu.

Regularne wciskanie biegów na siłę prowadzi do poważnych problemów. Należy również zwracać uwagę na ogólny sposób prowadzenia samochodu.

Gładki kierowca zawsze będzie miał samochód, który będzie trwał ich dłużej niż jeden, który rzuca go wokół. Używaj biegów prawidłowo, a zostaniesz odpowiednio nagrodzony.

Uzyskaj oferty na naprawę przekładni

4. Serwisuj swój samochód

Zalecamy regularne serwisowanie samochodu, ponieważ oznacza to, że skrzynia biegów jest sprawdzana, a wszelkie drobne usterki są identyfikowane na wczesnym etapie.

Oczywiście, serwisowanie samochodu

jest zawsze dobrym pomysłem z wielu powodów, ale z pewnością pomoże zachować żywotność skrzyni biegów.

Dobry mechanik sprawdzi poziom płynów, w tym w układzie chłodzenia; upewni się, że przekładnie są w dobrym stanie technicznym; i usunie wszelkie problemy, zanim one wystąpią. Możesz zobaczyć, jak to jest o wiele lepsze niż nagłe zmierzenie się z ogromnym rachunkiem tylko dlatego, że zignorowałeś znaki ostrzegawcze.

5. Uważaj, jak używasz automatycznego

Jeśli jeździsz automatyczny, to jest zaskakujące, jak wiele osób będzie poruszać się z tyłu do jazdy, podczas gdy samochód jest nadal w ruchu.

Jest to straszna rzecz do zrobienia dla transmisji, więc jeśli nie jeździć automatyczny, a następnie zawsze upewnij się, że samochód przyszedł do pełnego zatrzymania, zanim nawet myśleć o zmianie go do napędu.

Failing to zrobić doprowadzi do transmisji jest zmuszony i z czasem, że będzie nosić go w dół. Nigdy nie próbuj jeździć automatyczny jak to jest ręczny, jak to po prostu nie działa i zrujnuje transmisję w krótkim czasie.

Zasadniczo, co mówimy jest to, że nie trzeba słuchać swojego samochodu, zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze, i być ostrożnym z jak jeździć bez względu na to, czy jest to ręczny lub automatyczny.

Transmisja jest integralną częścią pojazdu i każdy problem z nim może ostatecznie być dość kosztowne, aby naprawić. Jednak dzięki rozsądkowi można uniknąć tego problemu, a przy okazji zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Uzyskaj oferty na naprawę skrzyni biegów

Wszystko o przekładniach/przekładniach

  • Dłuższa żywotność skrzyni biegów
  • Co to są przekładnie automatyczne?
  • Najlepsza praktyka podczas jazdy z automatyczną skrzynią biegów
  • Co to jest skrzynia biegów?
  • Jak zmienić skrzynię biegów

Warto przeczytać