Od chwili powstania w roku 1985, firma Tengtools jest jedną spośród najistotniejszych marek przedsiębiorstwa szwedzkiego Luna, która zaczęła swoją działalność na terenie Szwecji ponad sto lat temu. Obecnie jej produkty są synonimem profesjonalizmu i najwyższej jakości. Docenia je wielu fachowców. Atrakcyjność bardzo różnorodnego asortymentu potwierdza tylko fakt, iż jest on z powodzeniem sprzedawany w wielu krajach na całym świecie. Oferta przedsiębiorstwa to około 3500 różnych produktów. Wśród nich, znaleźć można różnego typu ręczne narzędzia, systemy do przechowywania narzędzi oraz wózki. Dodatkowym plusem wyrobów będzie fakt objęcia ich dożywotnią gwarancją. Uzyskiwanie zwrotnych informacji od kontrahentów umożliwia tej firmie ciągły rozwój i dostosowanie się do ulegających zmianie oczekiwań. Marka Tengtools jest bardzo dobrze znana fanom sportów motorowych, a w naszym kraju głównie żużla, z uwagi na zaangażowanie sponsorskie w tenże sport. 

Narzędzia Tengtools: zalety

Obecnie narzędzia Tengtools stanowią gamę ponad 3500 różnych produktów, które zostały zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem użytkowników profesjonalnych w branży i przemyśle motoryzacyjnym. 30 lat zdobywanego doświadczenia w ponad trzydziestu różnych krajach sprawiło, iż kluczowe firmy przemysłowe, inżynierowie, mechanicy, znane stajnie wyścigowe i rajdowe, są skłonne wybrać narzędzia marki tengtools. To zasługa nie tylko wysokiej klasy produktów, ale również doskonałej obsługi i optymalnej jakości za przystępną cenę. 

Niezawodność narzędzi produkowanych przez firmę Tengtools, jak i ich przełomowy narzędziowy system sterowania, umożliwiają uzyskanie znacznie więcej, aniżeli wyłącznie wykonanie danego zadania. Pomagają też w usprawnieniu sekwencji czynności roboczych za sprawą tworzenia bardziej efektywnego i dobrze zorganizowanego warsztatu. Mając sprzęt od firmy Tengtools, możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, eliminując kłopoty mające związek z szukaniem zgubionych narzędzi. Pełna oferta firmy Tengtools obejmuje różne, wyselekcjonowane i dopasowane do specyficznych zastosowań produkty. Szeroką gamę stanowią różne rodzaje kluczy w pełnym zakresie rozmiarowym, zaczynając od kluczy imbusowych, przez klucze płaskie, płasko-oczkowe, zaś skończywszy na pazurowych czy też nastawnych kluczach. Wszystkie klucze wykonuje się z najwyższej jakości stali wanadowo-chromowej, tak samo jak nasadki, które posiadają dodatkowy system Hip-grip, który zapewnia wyższą powierzchnię przykładania do łba śrub. Oferta nasadowych kluczy uzupełniana jest przez zapadkowe pokrętła wraz z uchwytami wzmacnianymi szklanym włóknem oraz grzechotkami z 45 zębami z postępem co 80. Ważną pozycję w zakresie oferty przedsiębiorstwa, zajmują na pewno najwyższej jakości wkrętaki oraz szczypce wraz z ukształtowanymi ergonomicznie rękojeściami dwukomponetowymi. Narzędzia te oferowane są także w izolowanym wykonaniu, pozwalającym na bezpieczną pracę nawet przy napięciu 1000 V. Do zastosowań, gdzie wymagane będzie dokręcanie z wyznaczonym dokładnie momentem, Tengtools posiada w swojej ofercie gamę dynamometrycznych kluczy z dokładnością kalibracji ±4%, która przekracza wymogi norm ISO. Zaś dla spożywczego czy też farmaceutycznego przemysłu, gdzie pojawia się agresywne środowisko, przedsiębiorstwo oferuje najwyższej klasy narzędzia przygotowane ze stali nierdzewnej, która kuta jest na zimno. 

Ciekawą propozycję stanowią zestawy narzędzi przygotowane w systemie EVA, które przeznaczone są dla użytkowników, dla których ważną rolę odgrywać będzie zoptymalizowanie kosztów związanych z identyfikowaniem narzędzi brakujących po skończonej pracy. EVA pozwala na skanowanie zestawu w systemie CAD CAM i komputerowe skontrolowanie wyfrezowanego dokładnie obrysu narzędzia w bloku dwukolorowym, którego wierzchnia warstwa będzie mieć kolor czarny, zaś dolna czerwony. W przeciwieństwie do pozostałych podobnych do EVA systemów, ma on wygrawerowany opis narzędzia albo jego rozmiar, co pozwala na szybkie zidentyfikowanie nie tylko położenia, ale także typu brakującego narzędzia, za sprawą czego można było przyspieszyć zdecydowanie szukanie lokalizacji używania albo pozostawienia danego narzędzia. 

narzędzia

Gdzie kupić narzędzia firmy Tengtools?

Jeśli chcemy kupić narzędzia firmy Tengtools, najlepiej będzie wybrać ich autoryzowanego dystrybutora. Pamiętajmy, aby dokonywać zakupu wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Warto skorzystać z opcji sklepów internetowych, gdzie mamy duży wybór narzędzi, a do tego z dostawą do domu i w przystępnej cenie. 

Warto przeczytać