11 minut na utwardzonym poboczu

28 października 2014, 11:50

Czy wiesz, że średni czas zanim samochód zostanie uderzony przez inny pojazd wynosi 11 minut, gdy zatrzyma się na twardym poboczu?

Informacja ta została dostarczona przez Highway Agency, i jest to szokująca statystyka, co chcemy zrobić z informacji dostarczonych przez Highway Agency jest zapewnienie jak najmniej samochodów, jak to możliwe, kończy się na twardym poboczu. Jednak, jak wszyscy wiemy, czasami jest to nieuniknione, więc damy Ci kilka wskazówek, co zrobić, jeśli skończysz na twardym poboczu. Oto kilka głównych powodów, dla których ludzie kończą na twardym poboczu...

Uszkodzenia opon i wybuchy

Bieżnik opon w samochodzie

należy sprawdzać regularnie i przed dłuższą podróżą. Od czasu do czasu gruz na drodze może spowodować wybuch opony i czasami jest to nieuniknione, ale zawsze powinieneś upewnić się, że Twój samochód jest w jak najlepszym stanie, a to obejmuje sprawdzanie opon.

Uzyskaj ofertę na opony

Skończyło się paliwo

Zaskakująco jeden z największych powodów, dla których ludzie kończą na poboczu autostrady. Zaplanuj swoją podróż tak, aby do tego nie doszło!

Awarie, w tym uszkodzenie sprzęgła, zerwanie paska rozrządu

Wiesz, że coś jest nie w porządku w Twoim samochodzie, kiedy zaczynasz jeździć. Jeśli Twój samochód ma inne odczucia lub wydaje dziwny dźwięk, są szanse, że coś jest nie tak. Najlepiej sprawdź to przed dłuższą podróżą.

Uzyskaj oferty dla Sprzęgło

Kolizja samochodowa, w wyniku której uszkodzeniu uległy elementy zewnętrzne samochodu

Tak jak w przypadku wszystkich wypadków, niektóre z nich są nieuniknione, ale należy zachować odstępy i jechać z rozsądną prędkością, aby upewnić się, że nie jest to ty na poboczu autostrady.

Uzyskaj ofertę na naprawę karoserii

Oto link do artykułu z 10 najbardziej absurdalnych powodów, dla których ludzie zatrzymują się na twardym poboczu

.

Jeśli musisz się zatrzymać

Jeśli masz poważny problem i musisz się zatrzymać, zjedź na twarde pobocze jak najbliżej bariery. Natychmiast wysiądź z pojazdu i stań za barierą. Niezależnie od tego, co się stanie, nie wsiadaj z powrotem do samochodu. Szanse na to, że Twój pojazd zostanie uderzony przez przejeżdżający ruch są w tej sytuacji bardzo wysokie i niezależnie od powodu, dla którego chcesz wrócić do samochodu, nie jest to warte Twojego życia.

Podejdź do telefonu SOS, który połączy Cię z Agencją Autostradową i będzie w stanie udzielić Ci pomocy. Wiedzą, gdzie się znajdujesz z telefonu, z którego dzwonisz, więc ważne jest, abyś używał przydrożnych telefonów, aby się z nimi skontaktować. Następnie doradzą Ci najlepszy sposób działania, zazwyczaj w przypadku awarii pomogą Ci skontaktować się z dostawcą ubezpieczenia na wypadek awarii i zorganizować dojazd do Ciebie.

Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia od awarii, zorganizują dla Ciebie odzyskanie pojazdu, ale może to być dość kosztowne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na drogach tej zimy, zajrzyj na stronę Agencji Autostrad

poświęconą zimie.

Uzyskaj wycenę teraz

Warto przeczytać