Najlepsze praktyki, aby zaoszczędzić na zawieszeniu

06 listopada 2015, 08:48 zawieszenie

Każdy właściciel samochodu powinien być świadomy prostego faktu, że jeśli wystąpi problem z zawieszeniem

, to będzie kosztować dużo pieniędzy, aby go naprawić.

Rzeczywiście, w zależności od problemu z zawieszeniem, może nawet nadejść czas, w którym po prostu nie jest ekonomiczny, aby następnie dostać go naprawić w którym momencie trzeba będzie zrobić bez samochodu.

Jednak, mimo że jest to dość ponury obraz, to po prostu nie musi być w ten sposób. Zamiast tego, istnieją różne rzeczy, które można zrobić, aby zaoszczędzić na zawieszenie

i, w procesie, przedłużając jego żywotność.

Pobierz do ofert na naprawę zawieszenia

Bądź świadomy dróg

Głównym punktem, który musimy omówić jest Twoja potrzeba naprawdę być świadomi stanu dróg.

Wiadomo, że uderzając wybojów i jazdy na wyboistych drogach będzie miał bezpośredni wpływ na zawieszenie, ponieważ jest to, co zużywa się amortyzatory i kiedy to się dzieje, to stawia nadmierne ciśnienie na cały system.

Musisz pamiętać, co się dzieje, gdy trafisz na wyboje. Idea amortyzatorów

są złagodzić cios związany z dziur i wybojów na drodze, ale pothole jest krótki, ostry wstrząs, który generuje dużo energii w zawieszeniu, które mogą wcisnąć je do ich granic.

Punkt amortyzatorów jest rozproszenie energii, która jest tworzona przez tych dziur i wybojów na drodze, ale jeśli uderzyć je wielokrotnie, lub nie są w stanie uniknąć większych dziur, a następnie ilość energii, która jest tworzona jest ogromna i może spowodować problem.

Sposób, w jaki działa samochód jest dość prosty. Amortyzatory skutecznie działają jak bariera ochronna dla rzeczywistego głównego systemu zawieszenia, więc wyraźnie, jeśli bariera ochronna jest zużyta w dół w czasie, to zaczyna narażać główny system do wielu dodatkowych kar, że nie jest całkowicie zaprojektowany dla.

Można zacząć, aby zobaczyć, jak wielokrotnie jazdy na złych drogach nieuchronnie prowadzi do problemów z zawieszeniem, więc jest bardziej czujny warunków jest z pewnością jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby pomóc zapisać swoje zawieszenie.

Bądź świadomy swojej jazdy

Warto również zauważyć, że rzeczywisty styl jazdy będzie miał również bezpośredni wpływ na zdolność do zapisania zawieszenia. Ludzie, którzy prowadzą płynnie, co oznacza przyspieszanie i zwalnianie stopniowo i jazdy płynnie do i z zakrętów, będzie zobaczyć, że mają mniej problemów mechanicznych niż inni kierowcy.

Jest to ważne, ponieważ Twoje zawieszenie pracuje ciężko, zwłaszcza gdy idziesz do zakrętów, więc jeśli jesteś kierowca rash, że popycha ich samochód do limitu z zakrętami, a następnie będzie umieścić dodatkowe ciśnienie na zawieszenie, a to z kolei prowadzi do systemu zużywa się szybciej.

Wszystko w mechanice samochodu jest do zrobienia z energią i jak ta energia jest albo używane lub rozproszone w całym samochodzie.

Problemem jest to, że gdy jeden obszar zaczyna się osłabić, to ostatecznie prowadzi do więcej problemów rozwijających się i to samo w sobie jest prawdziwym rozczarowaniem, gdy ta słabość jest spowodowana przez coś, co można było tak łatwo uniknąć, a w tym przypadku mamy na myśli swój styl jazdy.

Tak więc, co mówimy jest po prostu wziąć to trochę łatwiejsze, zwłaszcza w tych zakrętach. Zmniejsz ciśnienie, że zawieszenie jest umieszczony pod na powtarzające się podstawy i będzie przedłużyć żywotność go dość znacznie.

Wreszcie, dbać o to

Ostatni punkt, że musimy wspomnieć tutaj jest znaczenie posiadania amortyzatorów i układu zawieszenia

sprawdzane albo na pierwszy potencjalny znak coś jest nie tak lub po prostu jako część ogólnego serwisu.

Chodzi o to, że można uzyskać te amortyzatory zmienione na pierwszy znak jakiejkolwiek słabości, ponieważ oznacza to, że są, z kolei, chroni cały system i zatrzymanie rzeczy z coraz gorzej niż już są.

Zobacz to jako środek zapobiegawczy więcej niż cokolwiek innego, ale jedną rzeczą, że możemy zapewnić, że jest to o wiele tańsze, aby zmienić swoje amortyzatory, ponieważ są one po prostu zaczyna się pogarszać, niż czekać, że trochę dłużej, gdy całe zawieszenie nagle zdecyduje, że ma dość.

Twoje zawieszenie jest coś, co musi być pod opieką i jesteś tym, który jest odpowiedzialny za to zrobić. Bądź ostrożny z dróg, unikać tych wybojów, i poprawić swój styl jazdy i nie tylko będzie twoje zawieszenie lepiej, ale będzie również zobaczyć zmniejszenie liczby ogólnych problemów mechanicznych, które nękają swój samochód.

Pobierz do cytatów dla naprawy zawieszenia

Wszystko o samochodzie Zawieszenie

  • Najlepsze praktyki, aby zaoszczędzić na zawieszeniu
  • Jak zmienić zawieszenie i amortyzatory
  • Co to jest zawieszenie?
  • Co to są amortyzatory?
  • Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

Warto przeczytać