Warto wiedzieć, jak naprawić zardzewiały pokład kosiarki, gdy nadejdzie wiosna i trawa zacznie rosnąć. Podczas gdy Twoja kosiarka może działać dobrze na teraz, może nie wyglądać tak dobrze, i wszystkie, że korozja może jeść z dala od ważnych elementów konstrukcyjnych w czasie. Wygląda na to, że nadszedł czas na konserwację kosiarki.

Nie musisz kupować nowej maszyny, jeśli możesz po prostu usunąć rdzę i sprawić, że Twoja kosiarka będzie wyglądała jak nowa. Oto jak naprawić zardzewiały deck kosiarki i zapobiec ponownemu zardzewieniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim zaczniesz wykonywać jakiekolwiek prace przy kosiarce, upewnij się, że wyciągnąłeś świecę zapłonową, aby zapobiec jej przypadkowemu uruchomieniu. Dobrym pomysłem jest również spuszczenie gazu, ponieważ nie chcesz, aby zapalił się lub wyciekł, jeśli musisz przechylić kosiarkę na bok, aby dostać się do wszystkich zardzewiałych miejsc.

Teraz, gdy Twoja kosiarka jest gotowa, upewnij się, że Ty też jesteś gotowy. Pracuj w dobrze wentylowanym miejscu i noś sprzęt ochronny, w tym rękawice i ochronę oczu. Powinieneś również mieć plandekę, którą możesz umieścić pod kosiarką, aby zebrać rdzę z pokładu.

Pozbądź się brudu z powierzchni

Zanim zaczniesz pracować nad rdzą, usuń z pokładu kosiarki wszelkie zabrudzenia powierzchniowe lub przyklejone do trawy. Jeśli jest dużo trawy stwardniałej na powierzchni, poświęć trochę czasu na usunięcie jej, abyś mógł zobaczyć metalową powierzchnię. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz rdzy na spodniej stronie agregatu kosiarki, jak trzeba być w stanie zobaczyć pełny zakres uszkodzeń rdzy, aby być w stanie dokonać dobrych napraw.

rdza

Wyłam szczotkę drucianą

Upewnij się, że masz kosiarkę nad plandeką lub w obszarze, który jest łatwy do zamiatania, a następnie wyłamać szczotkę drucianą, aby usunąć wszystkie luźne cząstki rdzy. Im więcej widocznej rdzy uda Ci się usunąć, tym lepiej. Nie powinno być żadnych luźnych lub łuszczących się kawałków farby lub rdzy, gdy skończysz pracę.

Usuń olej i smar

Użyj rozcieńczalnika do farby, aby usunąć olej lub smar na pokładzie. To może być łatwo stosowane z szmatką lub ściereczką. Ważne jest, aby przejść nad całą powierzchnię, więc jest całkowicie czysty przed następnym krokiem.

Zastosuj Rust Converter i farby

Gdy powierzchnia jest całkowicie sucha, zastosuj środek przeciwrdzewny. To zneutralizuje rdzę i stworzy twardą, czarną powierzchnię, która jest gotowa do gruntowania. Na koniec nałóż warstwę farby i Twoja kosiarka jest gotowa do pracy.

Wiedząc, jak naprawić zardzewiały pokład kosiarki do trawy może zaoszczędzić Ci wydatków na zakup całego nowego urządzenia. Gdy pokład jest naprawiony, można zachować go od rdzewienia ponownie przez wycieranie go w dół za każdym razem dostaje mokre i przechowywać go z dala od elementów, gdy nie jest w użyciu.

Więcej na: http://motojama.pl/

Warto przeczytać