Wiedza o tym, jak pozbyć się pleśni w samochodzie jest niezbędna, gdy wnętrze zostało narażone na działanie wilgoci. Pleśń może powstać z powodu przypadkowo pozostawionego otwartego okna lub szyberdachu, rozlanego napoju, powodzi lub wielu innych przyczyn, ale rezultat jest zwykle taki sam: jeśli nie wyczyścisz cieczy, pozostanie po tobie wilgotny, spleśniały zapach. Aby się przed tym uchronić, oto jak pozbyć się pleśni w samochodzie.

Działaj szybko

Jak tylko zorientujesz się, że wnętrze Twojego samochodu było narażone na działanie wody, dołóż wszelkich starań, aby wysuszyć je tak szybko, jak to możliwe. Im dłużej woda stoi, tym bardziej prawdopodobne jest, że spowoduje pleśń i zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach. Użyj ręczników lub suchych ściereczek, aby zanurzyć się w widocznej wodzie i wytrzyj, aby wchłonąć jak najwięcej wody z siedzeń i podłóg. Jeśli pogoda jest ciepła i nie ma oznak deszczu, parkowanie na słońcu i pozostawienie otwartych drzwi lub okien na cały dzień może również pomóc wysuszyć samochód.

Użyj odkurzacza na mokro/sucho

Jeśli ilość wody jest większa - zwłaszcza jeśli jest jej na tyle dużo, że zbiera się w przestrzeni na nogi i tworzy niepożądany staw - należy rozważyć użycie odkurzacza do pracy na mokro/sucho. Woda, która dostaje się między dywan a metalową podłogę samochodu jest prawie niemożliwa do wchłonięcia za pomocą ręczników, ale użycie odkurzacza na mokro/sucho może wyciągnąć więcej wilgoci z dywanu i pomóc uniknąć problemu pleśni później.

pleśń

Pozbywanie się pleśni

W przypadku, gdy na chłonnych powierzchniach pozostało jeszcze trochę wilgoci, może być potrzebne coś, co pozwoli pozbyć się pleśni i grzybów, które rozwijają się w wilgotnych warunkach. Środek do usuwania plam pleśni jest łatwym i niedrogim sposobem na pozbycie się pleśni i wyeliminowanie tego zapachu stęchlizny. Stosuje je jak tylko ty widzieć lub wąchać problem. Im dłużej zwlekasz z podjęciem działania, tym trudniej może być naprawić problem.

Kluczem do pozbycia się pleśni w samochodzie jest zapewnienie, że wysuszysz pojazd tak dokładnie, jak to możliwe, jak tylko zauważysz problem. Usuń jak najwięcej wody tak szybko, jak to możliwe, aby utrzymać wnętrze w dobrym stanie przez wiele lat.

Dowiedz się więcej na: http://motojama.pl/

Warto przeczytać