Aby drobne naprawy nie zajmowały ci dużo czasu, powinien mieć w swoim domu mały arsenał narzędzi. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę narzędzi, dzięki którym z łatwością poradzisz sobie z wieloma pracami domowymi związanymi z naprawą i ulepszeniem domu.

Młotek

Jeden z najstarszych instrumentów używanych jeszcze w epoce kamienia łupanego. Nowoczesny młotek metalowy pomoże ci wbijać gwoździe i łamać elementy drewniane, a także prostować i giąć stalowe i metalowe elementy. Katalog większości sklepów zawiera szeroką gamę młotków, młotków kowalskich, pobijaków z rękojeścią drewnianą i z włókna szklanego.

Wkrętaki krzyżakowe i płaskie

Za pomocą śrubokręta możesz wkręcić wkręt samogwintujący lub wkręcając śruby w ścianę, lub montując meble. Najlepsze wkrętaki wykonane są z hartowanej stali chromowo-wanadowej z namagnesowaną końcówką i antypoślizgowym uchwytem. To niezawodne narzędzie do Twojego domu.

Nóż biurowy

Wygodne i bezpieczne w użyciu narzędzie, za pomocą którego z łatwością można wyciąć papier, plastik, gumę oraz ostrzyć ołówki. Przy zakupie noża przemysłowego pamiętaj o tym, aby zamówić ostrza zamienne.

Miarka

Miarka ułatwi ci zmierzenie wszystkiego w domu, przy wyborze zwróć uwagę na to, że taśma miernicza jest ze sztywnego płótna, zamkiem i czytelnymi oznaczeniami. Przyjmuje się, że optymalna długość miarki musi wynosić więcej niż pięć metrów. Najlepsze są ergonomiczne miarki taśmowe wykonane z odpornego na uderzenia gumowanego tworzywa sztucznego z magnetycznymi i automatycznymi zamkami.

Szczypce

Niezastąpione narzędzie do prac ślusarskich, pracy z drutami, a także do dokręcania i dokręcania trudno dostępnych nakrętek, śrub (alternatywa dla klucza).

Noże boczne

Wygodne wielofunkcyjne narzędzie do prac elektrycznych. Z łatwością zegnie drut, przetnie kabel, drut. Noże powinno być odporne na zużycie narzędzie z utwardzanymi HFC krawędziami tnącymi.

Nożyce

Uniwersalne nożyczki domowe nie dadzą sobie rady z cięciem stali. Dlatego powinieneś zaopatrzyć się w nożyczki wykonane ze stali, które staną się niezawodnymi pomocnikami przy pracach domowych i naprawach (na przykład do cięcia tapet).

Piła do metalu

Pomimo nazwy piła do metalu doskonale radzi sobie z materiałami takimi jak plastik i drewno. Możesz użyć ręcznej piły do metalu w mieście, na wsi, a nawet tam, gdzie nie ma prądu. Zadbaj o to, aby piła miała ergonomicznie ukształtowany gumowany uchwyt oraz mechanizm dźwigniowo-śrubowy. Bez problemu poradzi sobie z metalem, płytą wiórową, PCV, laminatem.

Zestaw kluczy

Niezastąpione narzędzie zarówno dla mechanika samochodowego, jak i właściciela domu - zestaw kluczy imbusowych. Za pomocą klucza imbusowego można łatwo zainstalować lub zdemontować łączniki. Występują w różnych rozmiarach, dlatego lepiej od razu zakupić komplet kluczy.

Poziomica

Poziomica pomoże określić, czy właściwie zainstalujesz płytkę, półkę.

Maszyna do drewna

Pilarki o mocy do 1,5 kW przystosowane są do wykonywania pojedynczych wyrobów oraz miniprodukcji. Taki sprzęt służy do poprzecznego i wzdłużnego piłowania drewna. Jeśli kupisz dodatkowe elementy tnące, możesz użyć sprzętu do pracy z metalem i plastikiem. Kupując, weź pod uwagę:

• maksymalną średnicę tarczy.

• możliwość pochylenia dysku do pracy w różnych płaszczyznach.

Frezarka

Sprzęt służy do tworzenia profili faz, rowków i wypukłości. W sprzedaży można znaleźć modele ręczne lub stołowe o mocy 100-750 W, idealnie nadają się do domowego warsztatu. Kupując, weź pod uwagę:

• rozmiar obszaru roboczego

• dodatkowe funkcje: cięcie kształtowe, stół przesuwny, wymienne osłony.

Warto przeczytać