Wielofunkcyjne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są niezbędne w każdym warsztacie.

Czym są wiertarko wkrętarki

Tego typu „śrubokręt” to absolutnie niezbędne elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w twoim domu, a z pewnością w warsztacie. Przyda ci się nie tylko podczas prac naprawczych, ale także przy prostych remontach domowych. Z jej pomocą można łatwo wkręcać śruby, nakrętki i wiercić otwory w różnych materiałach.

Wiertarki różnią się kilkoma kryteriami - mocą, liczbą prędkości itp. Istnieją jednak dwie główne kategorie tego elektronarzędzia, które wpływają na wybór, to zasada jego działania. Dostępna jest wersja przewodowa i wiertarko-wkrętarka akumulatorowa . Oba typy mają swoje zalety i wady podczas użytkowania, a każdy wybiera narzędzie, z którym wygodniej będzie mu pracować.

Zalety pracy z wiertarkami akumulatorowymi

Wiertarki bezprzewodowe lub akumulatorowe to wybór wielu użytkowników, dostrzegających wiele zalet takiego narzędzia. Do nich zalicza się między innymi:

• przenośność i mobilność, niezależność od sieci energetycznej;

• szeroki zakres funkcji;

• szybka wymiana baterii;

• zdolność do regulowania mocy.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarkę ma kilka dodatkowych cech, które zależą od rodzaju użytego akumulatora:

• zdolność do pracy w różnych warunkach temperaturowych;

• przyjazność dla środowiska;

• waga narzędzia.

Jak wybrać wiertarko wkrętarkę?

Liczba prędkości na wiertarce śrubokrętowej może wynosić od jednego do trzech. Jednocześnie takie narzędzie ma wysoki moment obrotowy, co znacznie zwiększa moc wiertarki i pozwala na pracę z dość twardymi materiałami. Jeśli musisz pracować z betonem, wybierz wiertarkę z funkcją udaru, która jest najczęściej wyposażona w dwa akumulatory.

Kupując narzędzie zwróć uwagę na pojemność akumulatora, od tego zależy czas pracy wiertarki bez ładowania. Kolejnym ważnym parametrem jest szybkość ładowania akumulatora: jeśli potrzebujesz długo pracować bez przestojów, to lepiej, aby akumulator można było w pełni naładować w pół godziny lub godzinę. Różne modele wiertarek / wkrętarek mają różne konstrukcje. Wybierając narzędzie, zwróć uwagę na ergonomię rękojeści, ponieważ ten parametr znacząco wpływa na siłę, jaką dana osoba przykłada podczas pracy, oraz ogólnie na wygodę użytkowania wiertarki.

Jeśli stawiasz sobie za cel zakup naprawdę wysokiej jakości narzędzia, lepiej dokonać zakupu w zaufanych sklepach, w których możesz otrzymać gwarancje jakości. Należy również pamiętać, że potężne narzędzie, które poradzi sobie ze zwiększonym obciążeniem pracą, nie może być zbyt tanie.

Wszystko o wkrętarkach akumulatorowych: wady i zalety

Główną różnicą między wkrętarką akumulatorową a modelem sieciowym jest brak przewodu. Autonomia pracy i brak podłączenia do gniazdka to główne zalety narzędzia z baterią w środku. Narzędzie i akumulator znajdują się w tej samej obudowie, do działania nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy. Wystarczy wziąć urządzenie do ręki i już jest gotowe do pracy. Można je też oczywiście przenieść w dowolne miejsce. Z reguły autonomiczne wkrętaki domowe są małe. Dzięki temu urządzenie jest szczególnie wygodne do użycia w trudno dostępnych miejscach. W praktyce jest niezastąpiona w obiektach pozbawionych prądu elektrycznego, kiedy konieczne jest częste przemieszczanie się lub wspinanie na wysokość. Urządzenie może pracować na zewnątrz lub w pomieszczeniach.

Jedyną wadą jest tutaj konieczność okresowego ładowania baterii. Producenci starają się w rozwiązać ten problem, oferując na przykład 2 baterie z narzędziem. Podczas gdy jeden akumulator jest w trakcie pracy, drugi jest ładowany. 

 

Warto przeczytać