Części samochodowe, które są bardziej podatne na uszkodzenia w zimie, mogą powodować frustrujące problemy w mroźne, śnieżne poranki. Lub co gorsza, mogą sprawić, że zostaniesz bez dachu nad głową. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie jest zimno, teraz jest czas, aby przygotować się na wypadek awarii tych części i systemów.

Awaria akumulatora

Wśród części samochodowych, które częściej ulegają awarii zimą, akumulator samochodowy znajduje się na szczycie listy. Dobrym pomysłem jest przetestowanie akumulatora, aby upewnić się, że jest on nadal sprawny i wymienić go, jeśli pojawią się oznaki problemów. Można również zapobiec awarii akumulatora w niskich temperaturach, parkując samochód w garażu, gdy tylko jest to możliwe.

Problemy z ciśnieniem w oponach

Opony to kolejny powód do zmartwień, gdy temperatura spada. Jeśli przypomnisz sobie lekcje przedmiotów ścisłych w szkole średniej, prawdopodobnie przypomnisz sobie, jak większość materii rozszerza się, gdy jest podgrzewana i kurczy, gdy jest schładzana. Dotyczy to również powietrza w Twoich oponach.

Pierwszy zimny poranek roku może sprawić, że na desce rozdzielczej zapali się lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w oponach. Jazda z niedopompowaną oponą nie jest bezpieczna, dlatego należy pamiętać o uzupełnianiu powietrza w razie potrzeby. Nawet jeśli lampka nie zapali się, przez całą zimę należy okresowo sprawdzać ciśnienie w oponach, aby mieć pewność.

zima samochód

Zamarznięte pióra wycieraczek

Gdy przednia szyba jest oblodzona, może to spowodować zablokowanie wycieraczek. Jeśli włączysz je, gdy są zablokowane, mogą się oderwać i uszkodzić pióra. Aby uniknąć takich uszkodzeń, należy przed jazdą sprawdzić, czy wycieraczki mogą się swobodnie poruszać. Warto rozważyć zakup zimowych piór wycieraczek zaprojektowanych tak, aby wytrzymały trudy zimowej pogody. Ponadto, jeśli spodziewasz się zimowej pogody, użyj zawiasu na ramieniu wycieraczki, aby podnieść pióra z szyby, co zapobiegnie ich zamarznięciu.

Uszkodzone klamki drzwi

Każdego roku niezliczone rzesze ludzi chwytają za klamkę drzwi swojego samochodu tylko po to, aby odłamać ją w dłoni. Śnieg, lód i zwykłe zimno sprawiają, że tworzywa sztuczne i metale stają się kruche, co prowadzi do niespodziewanych pęknięć. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli całe drzwi są zamarznięte, a Ty szarpiesz za klamkę do oporu. Nie bój się - możesz kupić zamienną klamkę, dzięki której nie będziesz musiał czołgać się przez całą zimę od strony pasażera.

Zagęszczone płyny

Mroźna pogoda sprawia, że płyny w Twoim samochodzie gęstnieją, co oznacza, że nie smarują się tak dobrze przy pierwszym uruchomieniu silnika. Rozgrzanie samochodu przed ruszeniem może pomóc zapewnić, że najważniejsze płyny, takie jak olej, płyn wspomagania kierownicy i płyn hamulcowy, przepływają gładko. Pamiętaj, aby na początku sezonu zimowego sprawdzić poziom płynów i uzupełnić je w razie potrzeby.

Korozja

Sól, która sprawia, że śnieg i lód na drodze topnieją, jest szkodliwa dla metalowych części Twojego samochodu. Przyspiesza korozję, której możesz nawet nie być w stanie zauważyć, zwłaszcza jeśli dotyczy ona podwozia. Myj samochód regularnie, aby pozbyć się osadu z soli, i zapłać kilka dodatkowych dolarów za mycie podwozia, aby uniknąć kosztownych napraw w późniejszym czasie i przedłużyć ogólną żywotność pojazdu.

Części samochodowe, które częściej ulegają uszkodzeniu w zimie, mogą być frustrujące, ale regularna konserwacja i staranna uwaga mogą zapobiec problemom z tymi elementami, zanim się pojawią.

Więcej informacji na: http://motojama.pl/

Warto przeczytać