Uzyskaj cenę za przegląd serwisowy Peugeot

11 czerwca 2019, 14:22 peugeot serwis

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu marki Peugeot

, to tak jak wszyscy inni, musisz upewnić się, że regularnie oddajesz swój samochód do serwisu. Jeśli Twój Peugeot jest starszej daty, tzn. starszy niż 5 lub 10 lat, większość warsztatów Peugeot oferuje specjalne przeglądy samochodów, Service 5+ i 10+, które kosztują nieco mniej niż normalny serwis.

Przed wyborem warsztatu należy pamiętać, że zgodnie z prawem Unii Europejskiej, a więc również z prawem duńskim, zdecydowano, że konsument po zakupie nowego samochodu może wybrać dowolny warsztat serwisowy, który preferuje.

Dlatego producenci samochodów muszą udostępnić wszystkie dane, harmonogramy serwisowe i biuletyny serwisowe wolnemu rynkowi, a więc również wolnym warsztatom.

Z tego powodu warto sprawdzić, czy przegląd serwisowy samochodu

można wykonać taniej w nieautoryzowanym warsztacie. Gwarancję zachowują Państwo tak długo, jak długo wykonywane są prace opisane w instrukcji serwisowej i stosowane są części zamienne spełniające wymagania producenta.

Średnią cenę przeglądu serwisowego Kia obliczyliśmy na podstawie cen podanych przez warsztaty zrzeszone w Autobutler.

Cena średnia Min - max
£ 120 £ 97 - £ 150 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem Autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Proszę jednak pamiętać, że cena usługi dla Państwa samochodu Peugeot zależy od modelu samochodu i liczby przejechanych kilometrów.

Mnóstwo korzyści

Przestrzeganie terminów przeglądów w książce serwisowej pozwala zachować gwarancję na silnik samochodu Peugeot, obejmującą silnik, skrzynię biegów i pasek rozrządu, aż do osiągnięcia przez pojazd 10 lat lub 200 000 km przebiegu od daty pierwszej rejestracji. Dodatkowym atutem są pieczątki w książce serwisowej, dzięki którym Twój samochód zyska jeszcze większą wartość przy sprzedaży.

Jeśli wybierzesz autoryzowany warsztat Peugeot, masz również możliwość zawarcia specjalnej umowy serwisowo-naprawczej, w ramach której płacisz stałą miesięczną kwotę obejmującą przeglądy serwisowe i naprawy w określonym czasie lub w ramach uzgodnionego przebiegu.

Czy nie można po prostu pominąć przeglądu serwisowego?

Krótka odpowiedź brzmi: nie! A to dlatego, że właśnie podczas przeglądu serwisowego upewniasz się, że Twój silnik nadal działa bez zarzutu. Jednocześnie podczas przeglądu samochodu warsztat dba o to, aby poziom bezpieczeństwa był nadal na najwyższym poziomie. Odbywa się to poprzez sprawdzenie opon, amortyzatorów i sprężyn, a także wymianę oleju, filtra oleju i filtra kabinowego. Oprócz tego sprawdzane są wszystkie istotne części samochodu, w tym skrzynia biegów, podwozie, przeguby kulowe nośne i kierownicze, akumulator, hamulce i światła, a także filtry powietrza, paliwa i płyn hamulcowy, jeśli tak stanowi instrukcja serwisowa.

Wyceń usługę - Peugeot

Skąd mam wiedzieć, że mój samochód Peugeot wymaga serwisu?

Serwisowanie samochodu zależy od tego, jak dużo jeździłeś swoim samochodem. Im więcej jeździsz, tym częściej powinieneś poddawać samochód przeglądowi. Można to sprawdzić w książce serwisowej samochodu, a większość modeli samochodów Peugeot wymaga przeglądu co 15 000 km lub co rok, w zależności od intensywności jazdy. Niemniej jednak, zawsze warto zwracać uwagę na dźwięki i ruchy samochodu. Jeśli pojawią się dźwięki, których zwykle nie ma, nie należy ich ignorować, lecz skontaktować się z lokalnym warsztatem. Nawet jeśli nie jest to czas na serwis samochodowy.

Ale należy również zwracać uwagę na deskę rozdzielczą: Gdy tylko zapali się symbol "Service", nadszedł czas na serwis samochodowy.

Porównaj ceny przeglądów samochodowych

Gdy złożysz zapytanie na Autobutler, otrzymasz oferty z warsztatów znajdujących się blisko Ciebie, dzięki czemu będziesz mógł porównać ceny. Możesz sam zdecydować, czy decydującym czynnikiem przy wyborze warsztatu ma być cena, czy też odległość do mechanika lub opinie użytkowników.

Wszystkie warsztaty mogą wykonać przegląd samochodu z zachowaniem gwarancji - nawet jeśli nie jest to autoryzowany warsztat Peugeot.

Jak wykonuje się przegląd serwisowy Peugeot?

Przegląd samochodu Peugeot w warsztacie zawsze będzie obejmował co najmniej:

  • Kontrola świateł
  • Wymiana oleju silnikowego i filtra
  • Kontrola hamulców, opon, kół i silnika.

Jeżeli zostaną wykryte błędy lub usterki, które nie zostały ujęte w książce serwisowej, wówczas warsztat zadzwoni do Państwa z zapytaniem, czy należy to niezwłocznie załatwić.

Gdy wszystko zostanie sprawdzone, samochód zostanie zabrany na krótką przejażdżkę, aby upewnić się, że jego osiągi są takie, jak powinny być.

Wyceń usługę - Peugeot

Warto przeczytać