Co powinien zawierać serwis Twojego samochodu?

13 maja 2015, 10:17 serwis

Co dokładnie jest sprawdzane i jak jest sprawdzane może się różnić w zależności od warsztatu, ale wszystkie one zazwyczaj obejmują ten sam podstawowy przegląd ogólnego stanu zdrowia samochodu.

To, ile z tych obszarów zostanie sprawdzonych, zależy również od rodzaju usługi

, dla której Twój samochód jest w.

Uzyskaj aktualne oferty na usługi serwisowe

Jeśli oddajesz samochód do serwisu okresowego (zwykle wykonywanego co 6 miesięcy lub 6 000 mil), nie wszystko zostanie szczegółowo sprawdzone. Pełne przeglądy (zwykle wykonywane co 12 miesięcy lub 12 000 mil) są znacznie bardziej kompleksowe i zazwyczaj sprawdzają wszystkie szczegóły wymienione poniżej.

Światła

Wszystkie przeglądy obejmują kompleksową kontrolę świateł zewnętrznych pojazdu. Obejmuje to upewnienie się, że wszystkie przednie, tylne, boczne i główne światła są w pełni sprawne. Sprawdzane są również kierunkowskazy i światła awaryjne, światła hamowania i cofania, światła przeciwmgielne oraz światła rejestracyjne.

Płyny

Serwisy sprawdzą poziom oleju silnikowego w Twoim pojeździe i w razie potrzeby uzupełnią go lub wymienią. Sprawdzony zostanie również stan filtra oleju, który w razie potrzeby zostanie wymieniony. Usługa obejmuje sprawdzenie, czy w pojeździe znajduje się wystarczająca ilość płynu do spryskiwaczy. W razie potrzeby zostanie również uzupełniony poziom płynu chłodzącego silnik oraz płynu wspomagania układu kierowniczego

.

Hamulce

Przeprowadzona zostanie pełna kontrola hamulców

. Obejmie to sprawdzenie, czy jest wystarczająca ilość płynu hamulcowego i czy jest on w dobrym stanie. Przewody, które dostarczają płyn hamulcowy będzie również sprawdzane i klocki hamulcowe będą monitorowane, aby zobaczyć, czy są one odpowiedniej głębokości. Wszystkie te elementy mogą zostać wymienione, jeśli uzna się to za konieczne.

Opony

Opony

zostaną sprawdzone pod kątem oczywistych uszkodzeń, takich jak pęknięcia i przebicia. Usługa obejmie również upewnienie się, że mają one minimalną wymaganą głębokość bieżnika i że są napompowane do wymaganego poziomu ciśnienia.

Elektryka

Sprawdzone zostaną najważniejsze układy elektryczne w samochodzie

. Należą do nich akumulator, alternator i rozrusznik. Akumulator zostanie sprawdzony pod kątem wycieków i oczywistych oznak uszkodzenia. Okablowanie jest również sprawdzane pod kątem oznak zużycia i uszkodzeń.

Uzyskaj aktualną ofertę na usługi serwisowe

Przyrządy

Wszystkie usługi serwisowe obejmują sprawdzenie, czy instrumenty elektryczne (obrotomierz, prędkościomierz, licznik przebiegu itp.) są w pełni sprawne. Sprawdzone zostaną wszystkie wskaźniki i światła ostrzegawcze, a także klakson.

Przednia szyba

Sprawdzone zostaną obie szyby przednie pod kątem uszkodzeń, a także spryskiwacze i wycieraczki przedniej i tylnej szyby.

Silnik

Wszystkie podzespoły silnika

zostaną poddane intensywnym testom i kontrolom. Obejmuje to sprawdzenie skrzyni biegów i tylnej osi, chłodnicy, przewodów płynu chłodzącego, sprzęgła, filtrów powietrza i paliwa, pomocniczego paska napędowego, przewodów paliwowych, świec zapłonowych i układu wydechowego. Obejmuje ona również dokładne kontrole przegubów wału napędowego i gaźników, połączeń zawieszenia, przegubów kulowych i amortyzatorów.

Wnętrze samochodu

W ramach pełnego serwisu sprawdzane jest również wnętrze samochodu. Pasy bezpieczeństwa zostaną przetestowane, aby zapewnić, że są w pełni sprawne w przypadku kolizji. Sprawdzane są wszystkie lusterka (wewnętrzne i zewnętrzne), aby upewnić się, że są w dobrym stanie, podobnie jak siedzenia, oświetlenie wewnętrzne oraz drzwi i zamki. Kontrola wnętrza obejmuje również sprawdzenie, czy hamulec ręczny jest sprawny.

Koła

Oprócz pełnej kontroli opon, koła są również poddawane szczegółowej kontroli. Sprawdzane są łożyska kół, wyważenie, zbieżność

kół i zawieszenie.

Droga pojazdu

Po sprawdzeniu i przetestowaniu wszystkich tych elementów, pojazd jest poddawany testowi drogowemu, aby upewnić się, że działa sprawnie i że po włączeniu silnika i ruszeniu nie wystąpią żadne problemy.

Otrzymuj oferty na usługi serwisowe

Ile kosztuje serwisowanie samochodu?

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka różnych rodzajów usług, więc to w dużej mierze zależy od wieku samochodu i oczywiście marki i modelu. Aby uzyskać cenę, która pasuje do Twojego samochodu, powinieneś uzyskać oferty tutaj na Autobutler i porównać je w domu - w ten sposób można znaleźć ofertę, która najbardziej Ci odpowiada.

Widzieliśmy, że właściciele samochodów, którzy porównują ceny na serwisowanie samochodów na Autobutler, mogą potencjalnie zaoszczędzić 30 procent w średniej, co równa się 97 funtów.

Wszystko o serwisowaniu i przeglądach samochodów

  • Już dziś poddaj swój samochód profesjonalnej kontroli.
  • Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?
  • Dlaczego ważne jest, aby serwisować samochód
  • Co powinno być zawarte w przeglądzie Twojego samochodu?
  • Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?
  • Wskazówki, dzięki którym paliwo starcza na dłużej
  • Jak chronić swój samochód przed letnimi upałami
  • Jak wymienić żarówki w samochodzie
  • Jak wymienić wycieraczki i pióra wycieraczek przedniej szyby?

Warto przeczytać