Czym jest system czyszczenia układów paliwowych CleanMaster ?

System CleanMaster to urządzenie, które bez konieczności demontażu elementów mechanicznych umożliwia efektowne czyszczenie układów paliwowych silników z zapłonem iskrowym jak i samoczynnym. Jest odpowiedzią na coraz częstsze problemy związane z nieprawidłowym działaniem systemów wtrysku paliwa, które są wynikiem zanieczyszczenia układów paliwowych poprzez złej jakości paliwa.

Główne przeznaczenie systemu CleanMaster.

System CleanMaster przeznaczony jest do czyszczenia układów paliwowych i elementów współdziałających silników benzynowych oraz diesla. Obsługuje następujące systemy układów paliwowych: gaźnikowy, wtrysk mechaniczny jedno i wielopunktowy, wtrysk sterowany elektroniczne jedno i wielopunktowy. W silnikach wysokoprężnych obsługuje następujące układy paliwowe: tradycyjny mechaniczny wtrysk pośredni i bezpośredni, elektronicznie sterowane systemy wtrysku, także z pompowtryskiwaczami oraz systemy wtrysku Common Rail znany chociażby z Niemieckich marek.

Proces czyszczenia.

Proces czyszczenia polega na podawaniu odpowiednio skomponowanego środka czyszczącego zamiast paliwa, który przechodząc przez układ paliwowy rozpuszcza znajdujące się w nim zanieczyszczenia i doprowadza je do cylindra w celu spalenia. Najważniejszym elementem wymagającym wyczyszczenia jest wtryskiwacz. Używamy tylko najlepszej chemii a naszym głównym dostawcą jest firma Liqui Moly

Podsumowanie.

Wszystkie powyższe informacje wykazują konieczność okresowego czyszczenia układów paliwowych. Lecz musimy pamiętać że czyszczenie układu paliwowego nie zregeneruje nam uszkodzonych podzespołów.

Zalety okresowego czyszczenia układów wtryskowych

  • Redukcja szkodliwych gazów wytwarzanych podczas procesu spalania
  • Ograniczenie zużycia paliwa
  • Bardziej wydajne spalanie mieszanki
  • Poprawa kultury pracy

ws_serve_pic

Dodaj komentarz

Menu